St. Christopher School First Trimester Honor Roll


VANDALIA — St. Christopher School has announced its first Trimester Honor Roll.

Fourth Grade

Principals List

Owen Adkins, Alexander Brown, Lily Daniszewski, Anna Hale, Elise Leingang, Hannah Machuca, Dominic Neilson, Sydney Ramsey, Grace Schneider, Natalie Schoenherr, Emily Wissman

A Honor Roll

Abigail Aslinger, Noah Brush, Kaylyn Crouse, Ty Gallegos, AnnaMarie Honious, Kyla Jessup, Jacob Keller, Luke Larreategui, Anya Lucas, Brendan O’Connor, Eve Palmer, Ava Peck, Kira Prikkel, Aden Snyder

B Honor Roll

Jack Cress, Morgan Druck, Keegan Fowler, Jackson Frasure, Gage Glaser, Matthew Kemper

Fifth Grade

Principals List

Nicholas Barber, Megan Bonifas, Sophia Castellano, Alessa Day, Audrey Discher, Patrick Gonter-Dray, William Kandel, Adam Kutter, Grace Martin, Scarlett Mattice, Luke Mitchell, Francesca Neilson, Samantha Prikkel, Alexis Reid, Aubrey Rickert, Garrett Sass, Trevor Seitz, Kailey Smith

A Honor Roll

Connor Flannagan, Colin Gunderson, Meghan Jette, Jonathan Peltier, Mallory Sowders, Chloe Steiner, Alaina Woellert

B Honor Roll

Kailee Brooks, Sam Brown, Josh Cross, Lucy Demmy, Raven Haas, Emma Hale, Rachel Hanselman, Andrew Hensley, Ben Jones, Jillian Magato, Jillian Myers, Maddox Simmons, Alexandria Sowers, Elliana Trimbach, Shannon Wolfe

Sixth Grade

Principals List

Katherine Bonifas, Jack Downing, Kate Machuca, George Schroerluke, Lily Warren, Eva Wissman, Nathan Zins

A Honor Roll

Caylin Baker, Caitlyn McCready, Sarah Menker, Ella Peck, Alyson Wade, Kacy Walsh

B Honor Roll

Ty Flannagan, Jade Gallegos, Aydan Glaser, Dillon Gross, Stella Haws, Elizabeth Kueterman, Dylan Lake, Kristof Manni, Lydia Martin, Lauren Stueve, Ian Titus, Jayde Wheeler, Hannah Witman, Campbell Zwierzchowski

Seventh Grade

Principals List

Jonathan Barber, Natalie Boll, Logan Druck, Mikayla Jette, Claire Leingang, McKenzie Reid, Natalie Rossy, Lauren Sass, Rylee Smith

A Honor Roll

Allison Bertke, Annaliese Brockman, Logan Brown, Mia Brown, Logan Downey, Katherine Fischer, Elijah Galyon, Anna Hieatt, Andrew Kutter, Emma Tucker

B Honor Roll

Michael Budich, Melina Flint, Madeline Frasure, Seth Gallup, Haleigh Gross, Alexander Liptak, Benjamin Mathile, Ava Mendenhall, Olivia Starnes, McKenna Taylor, Jacob Wheeler

Eighth Grade

Principals List

Peyton Burrows, Julia DiLoreto, Morgan Downey, Jack Huffman, Sydney Jackson, Erin McGraw, Madelyn Myers, Connor Prikkel, Ella Waldspurger

A Honor Roll

Sarah Arnett, Lynx Farst, Staci Greene, Sean Menker, Elizabeth Murray, Joshua Schneider, Zachary Schneider

B Honor Roll

Nicholas Bridgett, Jordan Bruggeman, Joseph Castellano, Philip Chagoyan, Agnes Guiselin, Conor Hartley, Sophia Haws, Jacob Hieatt, Lily Holliman, Roseanne Kemper, Brianne Lytle, Nicholas Machuca, Braxton Mailo, Mallory McGraw, Logan Miller, Andrew Murray, Julia Nemeth, Kyle Peters, Samantha Petroski, Joel Seitz, Dylan Snyder, Jacob Staub, Aubrey Trimbach, Dillon Witman