Butler Class of 2016 Scholarship Awardees


VANDALIA – The Butler High School Class of 2016 earned a record-setting $6.3 million in scholarships. Below is the complete list of scholarship awardees:

DAVEED ABRAMS

Hadassah Scholarship – Young Judea

Masa Israel – Young Judea

 

 

NOAH BALLARD

Burger King Scholar Award

Robert A. Bahr Memorial Scholarship

U.S. Marine Corps Distinguished Athlete Award

Dave Sabec Memorial Award

 

 

HOPE BARLOW

Century Scholarship – University of Cincinnati

President’s Merit Scholarship – University of Dayton

Study Abroad Scholarship – University of Dayton

 

IAN BARRETT

Honors Program – Wright State University

GWOC All-Academic Team Award

Marvin and Helen Sturm Scholarship

 

 

TYLER BLAZYNEK

Akron Honors Scholarship – University of Akron

Williams Honor College – University of Akron

Ohio Signature Awards Program – Ohio University

Vandalia Lions Club Arion Award

CASSIDY BLEDSOE

Stuart Gitman Memorial Scholarship

KALEE BOSTICK

Honors Award – University of Toledo

Ohio Signature Awards Program – Ohio University

Demmitt Elementary PTO Scholarship

GWOC All-Academic Team Award

 

 

AKILAH BRISCOE

Dayton-Montgomery County Scholarship

Vandalia Lions Club Seger Grant

 

 

 

KAMILAH BRISCOE

Dayton-Montgomery County Scholarship

 

 

ADAM BROWN

Virginia McNeal Scholarship – Sinclair Community College

 

TYLER BROWN

Tech Prep Scholarship – Sinclair Community College

 

 

JONATHAN BUERKLE

Tech Prep Scholarship – Sinclair Community College

 

TREVOR BURKE

Tech Prep Scholarship – Sinclair Community College

 

 

LORA BURRIS

Treasurer, Class of 2016

Honors Award – University of Toledo

OSFA Department Award – University of Toledo

Athletic Grant in Cheerleading – University of Toledo

Trustee Scholarship – Kent State University

Octagon Scholarship

Kyle Dilhoff Scholarship

  1. Byron Morton Scholarship

Vandalia-Butler Boosters Association Scholarship

Dayton-Montgomery County Scholarship

GWOC All-Academic Team Award

Vandalia Lions Club Seger Grant

 

 

RYAN BURTON

Dayton-Montgomery County Scholarship

 

 

ZACHARY CALVERT

Tech Prep Scholarship – Sinclair Community College

MYA CHAMBERLAIN

John J. Murphy Memorial Scholarship

Dayton-Montgomery County Scholarship

 

 

LAUREN CHANEY

Athletic Grant in Soccer – Notre Dame College

Academic Scholarship – Notre Dame College

Honors Program – Notre Dame College

Superintendent B.P. Gibson Scholarship

 

 

BRIDGETTE CLARK

Tech Prep Scholarship – Sinclair Community College

 

 

RILEY CLARK

Ohio Pathway Award – Ohio University

Code Credit Union Scholarship

Blake LaForce #41 Memorial Scholarship

Dayton-Montgomery County Scholarship

U.S. Marine Distinguished Athlete Award

Dave Sabec Memorial Award

MATTHEW COLBERT

Tech Prep Scholarship – Sinclair Community College

 

 

SHELBY COLE

Ohio Signature Awards Program – Ohio University

CALEB COLON

Honors Award – University of Toledo

OSFA Departmental Award – University of Toledo

Lewis Leadership Scholarship – University of Toledo

Freshman Academic Scholarship – Bowling Green State University

Ohio Achievement Scholarship – Ohio University

Ohio Distinction Scholarship – Ohio University

Ohio Promise Scholarship – Ohio University

Blake LaForce #41 Memorial Scholarship

GWOC All-Academic Team Award

THOMAS COPE JR

Student Body Vice President

Athletic Grant in Swimming – University of Michigan

OHSAA Scholar Athlete Award

Vandalia-Butler Boosters Association Scholarship

GWOC All-Academic Team Award

 

ABBEY CORN

Tech Prep Scholarship – Sinclair Community College

 

 

CHANDLER CRAINE

Ohio Signature Awards Program – Ohio University

Deans’ Merit Scholarship – University of Dayton

Western Ohio Educational Foundation Scholarship – Wright State University

 

 

BRANDON CRITZ

Salutatorian, Class of 2016

President, Class of 2016

Maximus Scholarship – The Ohio State University

Honors Program – The Ohio State University

Allen and Mildred Everitt Scholarship – Purdue University

Madison Grant – University of Wisconsin

Horace Beebe Grant – University of Wisconsin

OSFA Grant – University of Wisconsin

Engineering Alumni Fund – University of Wisconsin

IIT Housing Scholarship – Illinois Institute of Technology

University Scholarship – Illinois Institute of Technology

STEM+ Scholarship – Illinois Institute of Technology

Panther Pride Award – University of Pittsburgh

Wendy’s High School Heisman, School Winner

John E. Smith PTO Scholarship

Bec’s Bunch Remembrance Run Memorial Scholarship for Design

Dayton-Montgomery County Scholarship

U.S. Marine Corps Scholastic Excellence Award

GWOC All-Academic Team Award

 

 

SHELBY CRUMPLER

Dayton-Montgomery County Scholarship

 

 

CURTIS DAVIS JR

Lima Buckeye Distinction Award – The Ohio State University

Honors Scholarship – Kansas State University

Engineering Initiative Award – Kansas State University

Dean’s Merit Scholarship – University of Dayton

Study Abroad Scholarship – University of Dayton

MICHAEL DAVIS

Freshman Academic Scholarship – Bowling Green State University

Tech Prep Scholarship – Sinclair Community College

MVCTC Principal’s Award

Dayton-Montgomery County Scholarship

MELISSA DECK

Trustee Scholarship – Kent State University

After Prom Scholarship, Vandalia-Butler Optimist Club

 

 

JACOB DILLDINE

Tech Prep Scholarship – Sinclair Community College

 

 

 

 

 

 


KEVIN DOENCH

Department of Bioproducts and Biosystems Engineering Scholarship –

University of Minnesota

Trustees’ Merit Scholarship – University of Dayton

Study Abroad Scholarship – University of Dayton

Redhawk Distinction Scholarship – Miami University

Ohio Achievement Scholarship – Ohio University

Ohio Distinction Scholarship – Oho University

Provost Scholarship – The Ohio State University

Century Scholarship – University of Cincinnati

Engineering and Applied Science Freshman Scholarship –

University of Cincinnati

ITW Foundation Scholarship

Mary Louise Gross-Poorman Scholarship

ABBY EDWARDS

University Achievement Scholarship – Wright State University

Oho Lions Helen Keller Scholarship – Wright State University

Fairborn Lions Scholarship – Wright State University

OHSAA Courageous Student Award

Tyler MacAlpine Scholarship

 

ANDREW EIFERT

President’s Merit Scholarship – University of Dayton

GWOC All-Academic Team Award

VINCENT FIORI JR

Century Scholarship – University of Cincinnati

OHSAA – Award of Excellence

Consolidated Freight Companies Scholarship

Springfield Elks #51 Scholarship

GWOC All-Academic Team Award

 

 

SIERRA FLETCHER

Tech Prep Scholarship – Sinclair Community College

 

 

JONATHAN FLINN

Dorothea Kinnear Memorial Scholarship

DYLAN FOUTS

Tech Prep Scholarship – Sinclair Community College

DALTON GASKINS

Oho Achievement Scholarship – Ohio University

Ohio Distinction Scholarship – Ohio University

Ohio Pathway Scholarship – Ohio University

After Prom Scholarship, Vandalia-Butler Optimist Club

National Honor Society Scholarship

CARLY GEROGOSIAN

Merit Scholarship – University of Toledo

GANNON GODSEY

Industrial and Systems Engineering Scholarship – Ohio University

Ohio Achievement Scholarship – Ohio University

Ohio Distinction Scholarship – Ohio University

Ohio Pathway Scholarship – Ohio University

MITCH GREMLING

Athletic Grant in Baseball – Wright State University

 

ABIGAIL GROOMS

Bluegrass Spirit Scholarship – University of Kentucky

GWOC All-Academic Team Award

KATHRYN GRUBER

Service Above Self Scholarship, Vandalia Rotary Club

 

 

SIERRA HAGEMAN

Father Chaminade Scholarship – University of Dayton

Kentucky Promise Tier 1 Award – University of Kentucky

Dayton-Montgomery County Scholarship

Vandalia Lions Club Seger Grant

 

BREANNE HAMILTON

Tech Prep Scholarship – Sinclair Community College

LEIGH HARDEN

National Merit Finalist

Notre Dame Club of Dayton Scholarship

University Scholarship – University of Cincinnati

Honda-OSU Math Medal Award, Class of 2016

Wendy’s High School Heisman, School Winner

Marvin and Helen Sturm Scholarship

GWOC All-Academic Team Award

REILLY HARRINGTON

Honors Award – University of Toledo

OSFA Departmental Award – University of Toledo

Honors Program – University of Toledo

Trustee Scholarship – Kent State University

Honors Scholarship – Kent State University

Honors Residence Scholarship – Kent State University

GWOC All-Academic Team Award

JONNA’E HARRIS

Broadwell Chinn Award – Wittenberg University

Board of Directors Grant – Wittenberg University

Frances H. Mayes Memorial Scholarship, Delta Sigma Theta Sorority, Inc.

Dayton-Montgomery County Scholarship

 

RYAN HEITKAMP

Century Scholarship – University of Cincinnati

Trustees’ Merit Scholarship – University of Dayton

KAITLYN HELTON

Tech Prep Scholarship – Sinclair Community College

 

 

KATHERYN HICKLE

President’s Merit Scholarship – University of Dayton

Study Abroad Scholarship – University of Dayton

Butler Entrepreneurship Scholarship

 

 

EMILY HOAGLAND

Tuition Grant – University of Dayton

Showcase America Unlimited Scholarship

Bec’s Bunch Remembrance Run Legacy Scholarship

Dayton-Montgomery County Scholarship

 

 

SAVANNAH HOKE

Dean’s Scholarship – Indiana University

Arthur R. Metz Scholarship – Indiana University

Honors Program – Indiana University

University Freshman Academic Scholarship – Bowling Green State University

Honors Program – Bowling Green State University

Ohio Achievement Scholarship – Ohio University

Ohio Distinction Scholarship – Ohio University

Honors Scholarship – Kent State University

Honors Residence Scholarship – Kent State University

Trustee Scholarship – Kent State University

Mullen Medallion Scholarship – Kent State University

Helke Elementary PTA Scholarship

Horner Family Scholarship

GWOC All-Academic Team Award

 

SHELBY HOLDEMAN

Tech Prep Scholarship – Sinclair Community College

 

 

HANNA HURTIG

Raider Excellence Scholarship – Wright State University

Ohio Signature Awards Program – Ohio University

TAYLOR IMWALLE

President’s Merit Scholarship – University of Dayton

 

 

ALICIA JACKSON

Tech Prep Scholarship – Sinclair Community College

 

 

MORGAN JACKSON

Athletic Grant in Tennis – Cornerstone University

Dean’s Scholarship – Cornerstone University

 

 

TREY JACKSON

Provost Scholarship – The Ohio State University

Scarlet and Gray Grant – The Ohio State University

Century Scholarship – University of Cincinnati

Trustees’ Merit Scholarship – University of Dayton

Burger King Scholar Award

 

 

TYLER JACKSON

Tech Prep Scholarship – Sinclair Community College

National Technical Honor Society Scholarship

MVCTC Principal’s Award

 

 

WALKER JAMES

Tech Prep Scholarship – Sinclair Community College

 

 

ROBYN JOHNSON

Taylor Scholars – Sinclair Community College

 

 

ALEXUS JOINER

Incoming Freshman Scholarship – Central State University

Dayton-Montgomery County Scholarship

 

STEVEN KING

Dayton-Montgomery County Scholarship

 

AUSTIN KLAUSS

Eagle Scout Venture Award Scholarship

MATTHEW KORTHAUER

University Scholarship – University of Cincinnati

Butler Performing Arts Association Scholarship

Anthony Trissell Memorial Scholarship

U.S. Marine Corps “Semper Fidelis” Award

 

 

CORINA KREILL

Secretary, Class of 2016

Freshman Academic Scholarship – Bowling Green State University

Honors Award – University of Toledo

University Achievement Scholarship – Wright State University

President’s Merit Scholarship – University of Dayton

Dayton Catholic Women’s Club Scholarship

John E. Smith PTO Scholarship

Sigma Phi Gamma Memorial Scholarship

Sister Cities of Vandalia, Inc. Scholarship

Octagon Scholarship

Kyle Dilhoff Scholarship

Kathy Huston Clemens Scholarship

Connie DeHart Memorial Scholarship

Principal’s Award (Easterling Studios)

Vandalia Butler Boosters Association Scholarship

Dayton-Montgomery County Scholarship

GWOC All-Academic Team Award

Frederic C. Gilbert Memorial Scholarship

 

 

GABRIELLE KREITZER

Merit Scholarship – Bowling Green State University

Steve Mahoney Art Award

 

ERIN KROEKER

Bec’s Bunch Remembrance Run Legacy Scholarship

Chris Conter Scholarship

Todd and Rodney Wasson Memorial Scholarship

 

 

NANCY LARGE

President’s Merit Scholarship – University of Dayton

Study Abroad Scholarship – University of Dayton

University Achievement Scholarship – Wright State University

Culture Works Leonard P. Roberts Memorial Scholarship

Morton Middle School PTO Scholarship

Butler Entrepreneurship Scholarship

Taryl and Viola Swigart Scholarship

Dayton-Montgomery County Scholarship

Robert E. and Gwen Kline Scholarship

 

 

KRISTEN LAWRENCE

Provost Scholarship – The Ohio State University

Scarlet and Gray Grant – The Ohio State University

Century Scholarship – University of Cincinnati

Trustees’ Merit Scholarship – University of Dayton

The Nancy Ellen Wegner Schumacher and Robert Frederick Schumacher Scholarship

Dayton-Montgomery County Scholarship

Vandalia Lions Club Seger Grant

 

 

 

LA’SHAY LAY NELOMS

Young Scholars Program – Sinclair Community College

 

 

ZACHARY LEDBETTER

Athletic Grant in Basketball – Edison Community College

 

 

DUSTIN LEWIS

Ohio Signature Awards Program – Ohio University

Western Ohio Educational Foundation Scholarship – Wright State University

GWOC All-Academic Team Award

 

 

SARAH LIBASSI

Tech Prep Scholarship – Sinclair Community College

 

 

JUSTINE LIPTAK

Ohio Signature Awards Program – Ohio University

 

 

CLAIRE LONG

National Merit Finalist

National Merit Scholarship – University of Alabama

Presidential National Housing Scholarship – University of Alabama

Merit Scholarship – University of Alabama

Technology Enrichment Grant – University of Alabama

Study Abroad/Research Allowance – University of Alabama

Engineering Leadership Scholarship – University of Alabama

Honors Program – University of Alabama

Maximus Scholarship – The Ohio State University

University Scholarship – Case Western Reserve University

Franklin B. Walter Scholarship

U.S.A.F. Math/Science Award

Principal’s Award (Easterling Studios)

GWOC All-Academic Team Award

 

 

KATHRYN LYNCH

Dayton-Montgomery County Scholarship

 

 

KALI MACKLIN

Taylor Scholar – Sinclair Community College

 

 

LAUREN MASONBRINK

Merit Scholarship – Bellarmine University

Academic Scholarship – Xavier University

 

 

BRENDAN MATTEOLI

Merit Scholarship – Wright State University

Honors Program – Wright State University

President’s Merit Scholarship – University of Dayton

ALLISON MILLER

Valedictorian, Class of 2016

Ohio Achievement Scholarship – Ohio University

Ohio Distinction Scholarship – Ohio University

Ohio Pathway Scholarship – Ohio University

Thomas A. Jenkins Memorial Scholarship – Ohio University

John Torlone Scholarship

OHSAA Scholar Athlete Award

GWOC All-Academic Team Award

 

MICHAEL MITCHELL

Tech Prep Scholarship – Sinclair Community College

 

 

STEPHANIE MITROUSIS

Raider Excellence Scholarship – Wright State University

 

 

KATY MOSES

Ohio Achievement Scholarship – Ohio University

Ohio Distinction Scholarship – Ohio University

Trustee Scholarship – Kent State University

Emerald Scholarship – Eastern Michigan University

Honors Award – University of Toledo

 

 

SHELBY MOSES

Academic Scholarship – Muskingum University

Academic Excellence Scholarship – Bluffton University

Presidential Scholarship – Mount St. Joseph University

Academy Scholarship – University of Mount Union

Ohio Achievement Scholarship – Ohio University

Ohio Distinction Scholarship – Ohio University

OHSAA – Award of Excellence

BENJAMIN NAAS

Tech Prep Scholarship – Sinclair Community College

DAKOTA NELSON

Honors Program – Wright State University

Vandalia Lions Club Arion Award

Dayton-Montgomery County Scholarship

 

 

 

 

TYLER NUTT

Tech Prep Scholarship – Sinclair Community College

Academic Scholarship – Bowling Green State University

 

 

DANIEL O’LEARY

RedHawk Distinction Scholarship – Miami University

Dean’s Merit Scholarship – University of Dayton

Study Abroad Scholarship – University of Dayton

University Achievement Scholarship – Wright State University

Dean’s Scholarship – Indiana University

Century Scholarship – University of Cincinnati

 

 

BRIANA PAIGE

Freshman Academic Scholarship – Bowling Green State University

Dayton-Montgomery County Scholarship

CHRISTIAN PARKER

Tech Prep Scholarship – Sinclair Community College

 

 

DENISH PATEL

Morrill Scholarship Program Excellence Scholarship – The Ohio State University

Sister Cities of Vandalia, Inc. Walter L. Lakin Scholarship

The Nancy Ellen Wegner Schumacher and Robert Frederick Schumacher Scholarship

National Honor Society Scholarship

Principal’s Award (Easterling Studios)

Service Above Self Scholarship, Vandalia Rotary Club

Dayton-Montgomery County Scholarship

GWOC All-Academic Team Award

 

 

SHIVAM PATEL

Provost Scholarship – The Ohio State University

Century Scholarship – University of Cincinnati

National Honor Society Scholarship

 

SIMRAN PATEL

Ethel & Raymond P. Ferrero Family Scholarship – Nova Southeastern University

Deans Academic Scholarship – Nova Southeastern University

University Scholar Award – Wittenberg University

Trustee Scholarship – Kent State University

Provost Scholarship – University of the Sciences

Ken Morris Insurance Agency Scholarship

 

 

 

 

SAMUEL PENEWIT

Student Body President

Deans’ Merit Scholarship – University of Dayton

Study Abroad Scholarship – University of Dayton

Army ROTC – University of Dayton

Century Scholarship – University of Dayton

Ohio Signature Awards Program – Ohio University

Dayton-Montgomery County Scholarship

 

SAMANTHA PETERS

Vice President, Class of 2016

Flinn Scholars Award – University of South Carolina

Trustees’ Merit Scholarship – University of Dayton

Showcase America Unlimited Scholarship

OHSAA – Archie Griffin Sportsmanship Award

SONA PITHADIA

Father Chaminade Scholarship – University of Dayton

Dayton-Montgomery County Scholarship

 

 

EMILY PLASSENTHAL

Outstanding Senior in Art, Class of 2016

Deans Scholarship – Bradley University

Out-Of-State Scholarship – Bradley University

Mark Goens Art Scholarship

Vandalia-Butler Optimist Art Purchase Award

 

RYANN POPE

Horizon’s in Medicine Scholarship – Wright State University

Paul Lawrence Dunbar Scholarship – Wright State University

Honors Program – Wright State University

 

 

SHAD REAM

Tech Prep Scholarship – Sinclair Community College

Treva and Robert Sidle Scholarship – Sinclair Community College

Presidential Scholarship – Sinclair Community College

 

 

JACOB REAMES

University Freshman Academic Scholarship – Bowling Green State University

EMU Scholarship – Eastern Michigan University

 

 

HARRY REED

Tech Prep Scholarship – Sinclair Community College

 

 

BRI’ASIA REID

Merit Scholarship – Wright State University

 

ALEC REYNOLDS

Provost Scholarship – The Ohio State University

STEM Honors Program – The Ohio State University

Trustees’ Merit Scholarship – University of Dayton

Century Scholarship – University of Cincinnati

Marvin O’Cull Engineering Scholarship

Dayton-Montgomery County Scholarship

 

 

DOMINIQUE ROHDE

Regents Scholarship – Eastern Kentucky University

Freshman Scholars Award – Cleveland State University

Scholastic Excellence Award – Olivet Nazarene University

Butler Performing Arts Association Scholarship

Vandalia-Butler Optimist Club Scholarship

Anthony Trissell Memorial Scholarship

Jackie Ahlers Education Scholarship

 

 

KAMERON ROSE

MSJ Grant – Mount St. Joseph University

Opportunity Award – Mount St. Joseph University

Ken Smith Award

Dayton-Montgomery County Scholarship

 

 

JORDAN ROSS

Merit Scholarship – University of Toledo

 

 

MADISON SCHERER

Outstanding Senior, Class of 2016

University Freshman Academic Scholarship – Bowling Green State University

Alumni Associate Laureate Scholarship – Bowling Green State University

Alumni Associate Laureate Book Award – Bowling Green State University

Honors Program – Bowling Green State University

Trustee Scholarship – Kent State University

Père Marquette Award – Marquette University

LaSertoma Youth Service Award

Sigma Phi Gamma Memorial Scholarship

Sister Cities of Vandalia, Inc. Scholarship

John Beckley and Karen Beckley-Bryant Memorial Scholarship

GWOC All-Academic Team Award

Frederic C. Gilbert Memorial Scholarship

ABIGAIL SCORSONE

University Scholarship – University of Cincinnati

CEAS Awarded Scholarship – University of Cincinnati

Honors Program – University of Cincinnati

Vandalia Lions Club Seger Grant

 

 

MATTHEW SEEBACH

Tech Prep Scholarship – Sinclair Community College

 

 

BRADLEY SEITZ

The Retech Janice Pearson Scholarship

 

 

MADELINE SERRER

Dayton-Montgomery County Scholarship

 

 

DUSTIN SHERROD

Tech Prep Scholarship – Sinclair Community College

 

 

ALEXANDER SHOOK

Deans’ Merit Scholarship – University of Dayton

Study Abroad Scholarship – University of Dayton

Dayton-Montgomery County Scholarship

HOLLY SIMONES

Sigma Phi Gamma Memorial Scholarship

Vandalia Masonic Lodge #742 Scholarship Award

 

 

ERIK SMITH

University Achievement Scholarship – Wright State University

Honors Program – Wright State University

Honors Award – University of Toledo

Century Scholarship – University of Cincinnati

Butler Performing Arts Association Scholarship

 

 

KATHRYN SMITH

Tech Prep Scholarship – Sinclair Community College

 

 

TIMOTHY SMITH

Century Scholarship – University of Cincinnati

Deans’ Merit Scholarship – University of Dayton

 

 

TORI SPENCER

Taylor Scholar – Sinclair Community College

JACK SPOLTMAN

Tuition Grant – University of Dayton

Honors Program – University of Dayton

GWOC All-Academic Team Award

Vandalia Lions Club Seger Grant

 

 

JULIANA STAFFORD

Tech Prep Scholarship – Sinclair Community College

 

SAVANNAH STANAFORD

Deans’ Merit Scholarship – University of Dayton

 

 

SIERRA TAYLOR

Tech Prep Scholarship – Sinclair Community College

 

 

ERIN TEPE

University Freshman Academic Scholarship – Bowling Green State University

Honors Program – Bowling Green State University

Presidential Scholarship – Baldwin Wallace University

Honors Program – Baldwin Wallace University

The Kolodesh Family Foundation Scholarship

The Maria Lauterbach Education Scholarship

 

ABAGAIL THOMAS

Academic Scholarship – Wright State University

 

NATALIE THOMPSON

Century Scholarship – University of Cincinnati

Academic Scholarship – Wright State University

DARREN UZZEL

Dayton-Montgomery County Scholarship

 

 

LAUREN VERDES

Showcase America Unlimited Scholarship

 

 

MONICA WASHBURN

Tech Prep Scholarship – Sinclair Community College

NATHAN WEBER

Century Scholarship – University of Cincinnati

GWOC All-Academic Team Award

 

MICHAEL WENNING

Trustees’ Merit Scholarship – University of Dayton

Study Abroad Scholarship – University of Dayton

Honors Program – University of Dayton

Century Scholarship – University of Cincinnati

 

 

AUSTIN WHISMAN

Army ROTC Scholarship – University of Dayton

OHSAA – Archie Griffin Sportsmanship Award

 

 

 

SYDNEY WILSON

Virginia McNeal Scholarship – Sinclair Community College

Athletic Grant in Softball – Sinclair Community College

Dayton-Montgomery County Scholarship

JORDAN WRIGHT

Scarlet and Gray Grant – The Ohio State University

Ohio Signature Awards Program – Ohio University

Greater Dayton Optimist Youth Appreciation Week Scholarship

 

 

RECOMMENDED FOR YOU


12:08 am |    
Aviators roll Stebbins
8:52 am
Updated: 8:53 am. |    
Butler Homecoming Court announced
11:18 pm
Updated: 11:45 pm. |    
Butler battles Bolts to 0-0 tie